Zapisz na liście ulubionych produktów
Stwórz nową listę ulubionych produktów

Zioła

Zaskakujące właściwości brzozy
Brzozy są nieoderwalnym elementem polskiego krajobrazu. Dawniej ludzie przypisywali tym drzewom magiczne właściwości. Wierzono m.in., że brzozy chronią przed złymi duchami. Ówczesne zielarki i uzdrowiciele zdawali sobie jednak sprawę, że w soku, korze i liściach brzozy tkwią niezwykłe właściwości lecznicze. Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób wykorzystać potencjał tej rośliny, zapoznaj się z resztą tekstu!
Czytaj więcej
Sosna - uprawa, działanie, wykorzystanie w domu
Sosna to nie tylko bożonarodzeniowa choinka i piękna roślina ozdobna. Pędy oraz igły sosny są bogatym źródłem cennych składników odżywczych. Można wykorzystywać je zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce. Przekonaj się, w jaki sposób uprawiać sosnę i korzystać z jej prozdrowotnych właściwości! 
Czytaj więcej
Poznaj zaskakujące właściwości łopianu!

Łopian często postrzegany jest jako mało użyteczny chwast. Zupełnie niesłusznie! Ta intrygująca roślina jest odporna na niskie temperatury i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki temu można ją spotkać rosnącą “na dziko” w wielu miejscach na świecie, także w Polsce. Łopian jest szeroko wykorzystany zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce. To roślina, obok której nie można przejść obojętnie. Sprawdź, co stoi za jej fenomenem!

Czytaj więcej
Czarne mydło do ciała i włosów – dlaczego jest takie wyjątkowe?

Cieszę się, że trafiłaś na mój blog! Zapewne wiesz, że moje ziołowe kosmetyki z Syberii bazują na formułach prosto z zielnika – znanych i cenionych od pokoleń. Wśród nich jest receptura iście cudowna, wyjątkowa i uwielbiana przez wiele z Was. O czym mowa? O czarnym mydle do ciała i włosów, naturalnie! Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Ci, dlaczego jest ono tak cenne. Zaparz sobie herbatki i słuchaj…

Czytaj więcej
Jak przyspieszyć wzrost włosów z ziołowymi kosmetykami?

Wiele wyciągów i ekstraktów z ziół skutecznie wspomaga wzrost włosów. Wybór naturalnych kosmetyków, których bazą są ziołowe olejki i ekstrakty to świetny sposób na przyspieszenie wzrostu włosów i ich dogłębne odżywienie. W celu uzyskania jak najlepszego efektu warto dobrać kilka kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, które wspomagają wzrost kosmyków. Odpowiednio skomponowany zestaw sprawi, że Twoje włosy zostaną pobudzone do szybkiego wzrostu!

Czytaj więcej
Naturalne pasty do zębów

Jama ustna i zęby wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Ich kondycja wpływa na cały organizm i ogólny stan zdrowia każdego z nas. Jeśli szukasz produktów naturalnych, pozbawionych fluoru i spełniających różne potrzeby zębów i dziąseł to doskonale trafiłaś!

Czytaj więcej
pixel