Zapisz na liście ulubionych produktów
Stwórz nową listę ulubionych produktów

Porady Babuszki

Mydło cedrowe - co je wyróżnia?

Mydło cedrowe to unikalny kosmetyk, który zawiera naturalne olejki i zioła z syberyjskiej tajgi. Dobroczynne działanie olejku z cedru syberyjskiego (czyli głównego składniku mydełka) znane jest już od czasów starożytnych! Co ważne, jest to kosmetyk bardzo uniwersalny. Możesz wykorzystać go zarówno do pielęgnacji całego ciała, jak i włosów. Co dokładnie znajduje się w składzie tego charakterystycznego mydła? Jaki ma wpływ na skórę i włosy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zapoznaj się z dalszą częścią tekstu!

 
Czytaj więcej
Co skrywa w sobie dzika róża?

Dzika róża jest krzewem z rodziny różowatych, który występuje w Europie, zachodniej Azji i północnej Afryce. Jej prozdrowotne działanie były znane już w starożytności. Dzisiaj ta roślina jest szeroko wykorzystywana zarówno w farmaceutyce, ziołolecznictwie, jak i kosmetologii. Co sprawia, że owoce dzikiej róży mają tak wiele zastosowań? Jaką tajemnicę skrywa w sobie dzika róża? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zapoznaj się z dalszą częścią tekstu! 

 
Czytaj więcej
Zaskakujące właściwości brzozy
Brzozy są nieoderwalnym elementem polskiego krajobrazu. Dawniej ludzie przypisywali tym drzewom magiczne właściwości. Wierzono m.in., że brzozy chronią przed złymi duchami. Ówczesne zielarki i uzdrowiciele zdawali sobie jednak sprawę, że w soku, korze i liściach brzozy tkwią niezwykłe właściwości lecznicze. Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób wykorzystać potencjał tej rośliny, zapoznaj się z resztą tekstu!
Czytaj więcej
Dlaczego warto pić herbaty ziołowe?
Ziołowe napary stosowane są w lecznictwie od zarania dziejów. Ich popularność wynika z wszechstronnego działania ziół i wielu pozytywnych efektów, jakie mogą przynieść. Herbaty ziołowe są produktami naturalnymi, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Stosowanie herbatek ziołowych to skuteczny sposób na walkę z wieloma dolegliwościami. Mimo tego, że herbaty ziołowe są naturalne, koniecznie zapoznaj się z zasadami ich stosowania, które powinny być dołączone do opakowania z suszem. Jeśli to nie rozwieje Twoich wątpliwości  lub jeśli zbierasz zioła samodzielnie, skonsultuj tę kwestię z lekarzem.
Czytaj więcej
Sosna - uprawa, działanie, wykorzystanie w domu
Sosna to nie tylko bożonarodzeniowa choinka i piękna roślina ozdobna. Pędy oraz igły sosny są bogatym źródłem cennych składników odżywczych. Można wykorzystywać je zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce. Przekonaj się, w jaki sposób uprawiać sosnę i korzystać z jej prozdrowotnych właściwości! 
Czytaj więcej
Jałowiec - uprawa, działanie, wykorzystanie w domu
Jałowiec, obok sosny, to najbardziej rozpowszechniony rodzaj rośliny iglastej na świecie. Ten krzew hodowany jest zazwyczaj w celach ozdobnych, jednak skrywa w sobie także drzemiący potencjał leczniczy. Zastanawiasz się jak wykorzystać prozdrowotne właściwości jałowca? Zapoznaj się z całym tekstem, aby poznać odpowiedź na te i inne pytania związane z tą rośliną!
Czytaj więcej
pixel